Info

Slo Concept -  to zespół doświadczonych projektantów obiektów sportowych i rekreacyjnych. Firma działa na rynku od 2003 roku i w tym okresie opracowała ponad 800 koncepcji skateparków i wykonała ponad 400 projektów w wielu krajach Europy. Przy tak specyficznych obiektach sportowych kluczowa jest dbałość o każdy najmniejszy szczegół, tak aby wykonanie parku spełniało oczekiwania inwestora oraz przyszłych użytkowników. Projektanci Slo Concept to osoby blisko związane z branżą sportów ekstremalnych, dzięki czemu projektowane przez nich obiekty są funkcjonalne i dostosowane do aktualnych trendów.

 

 projekt skateparku            skatepark mistrzejowice

 

Bezpłatne konsultacje społeczne

Przed przystąpieniem do pracy nad projektem skateparku projektanci Slo Concept odwiedzają mieszkańców danego miasta w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych mających na celu poznanie preferencji przyszłych użytkowników. Spotkanie to pozwala na odpowiedni dobór przeszkód, przystosowanych do dyscypliny sportowej dominującej w danym mieście oraz dopasowania projektu do budżetu miasta. Dzięki takim spotkaniom, obiekty zaprojektowane przez Slo Concept spełniają oczekiwania inwestorów i przyszłych użytkowników


Specyfikacja przetargowa i pozwolenia na budowę

Zespół Slo Concept zajmuje się również opracowywaniem specyfikacji przetargowej pod budowę skateparków wraz z organizacją niezbędnych pozwoleń oraz wykonywaniem dokumentacji projektowej i wykonawczej. W zależności od budżetu, w miastach powstają skateparki drewniane lub betonowe. Specyfikacja powinna zawierać dokładne wytyczne, co do zastosowania odpowiednich materiałów budowlany i metod produkcji. W przypadku skateparków betonowych konieczne jest zastosowanie torkretowania czyli nakładania betonu na mokro. Monolityczna płyta wtapiana jest w nawierzchnię, a inne elementy wkomponowywane w beton. Dzięki temu uzyskujemy jednolity kształt obiektu, zwiększamy jego trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowników.
 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

1. Pamiętaj, że każdy skatepark powinien zostać zaprojektowany przez osobę ściśle związaną z branżą. Dzięki temu obiekt będzie funkcjonalny, a jego użytkownicy bezpieczni. 

2. Przed zleceniem projektu skateparku zadbaj, aby w Twoim mieście odbyły się konsultacje społeczne. Dzięki temu park spełni oczekiwania przyszłych użytkowników, a jego projekt zostanie dostosowany do budżetu miasta.

3. Skatepark to nie kwadratowe boisko! Wybierając profesjonalnego projektanta, przeszkody mogą zostać wkomponowane w infrastrukturę miejską oraz poprawić estetykę otoczenia.


 projekt skateparku moskwa

800 koncepcji skateparków na całym świeciezobacz nasze realizacje